Akçakale ilçesinde Suriyeli misafirlerin kaldığı Süleyman Şah konaklama tesislerinde Berat kandili etkinliği yapıldı.
 
Berat kandili etkinliğine, Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, Kamp Müdürü Hüseyin Ortaç, Kamp Müdür yardımcıları ve Suriyeli misafirler katıldı.
 
Süleyman şah konaklama tesislerinde Berat kandili etkinliği açılış, Kur'an-ı Kerim tilaveti başladı. Suriyeli minikler Türkçe ve Arapça ilahiler seslendirip, dualar edildi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın yaptığı konuşmada; Aziz ve muhterem kardeşlerim bu gün mübarek bir gündeyiz ve bu gün Berat gecesini idrak ediyoruz. Cenab-ı Haktan hepimize beratımızı, bizleri af etmesini niyaz ediyoruz. Dedi.
 
Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, yaptığı konuşmada; Bu mübarek güne ve geceye bizleri ulaştırdığı için Allah ’hu teala hamt ediyorum. İnşallah bu güzel gün ve geçeklerin ardından Ramazan ayına da erişmeyi ve Ramazan ayının da hakkını vermeyi Allah bizlere nasip eder. Ben Mübarek kandilinizi tebrik etmek istiyor ve Yüce Mevla’ya şöyle bir yakarışta bulunmak istiyorum. İnşallah bir sonraki Berat Kandilinde Suriyeli misafirlerimiz kendi ülkelerinde barış, huzur ve selamet içerisinde kutlamalarını temenni ediyorum. Dedi.