Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya İlçeye bağlı okul, mahalle gezilerine devam ediyor.
Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Haktanır, Aşağı Cinpolat, Yukarı Cinpolat, Dibek, Mermer ve Karatepe kırsal mahallelerinin sakinleriyle bir araya gelerek vatandaşlarla tanışıp istek ve taleplerini not aldı.
Kaymakam Yosunkaya ayrıca, mahallelerde bulunan okullarda denetim ve incelemelerde bulunarak, okulların son durumu hakkında okul müdürlerinden bilgi aldı.
 
Kaymakam Yosunkaya, Sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet edip yakın ilgi gösterdi. Kaymakam Yosunkaya Öğrencilere hedeflerini de sorarak, yaklaşan sınavlara iyi hazırlanmalarını istedi.  
Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya ve Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ile birlikte öğrencilere çeşitli oyuncak ve hediyeler vererek onları sevindirdiler.
Kaymakam Yosunkaya, Okullarda ki yüklenici firma tarafından dağıtılan yemeklerin standartlara uygun olup, olmadığını, öğrencilerin doyup doymadıklarını sorarak hijyene dikkat edilmesi hususunda uyarılarda bulundu.
Kaymakam Yosunkaya, Okul Müdürleri ve öğretmenlerle de toplantı yaptı. Kaymakam Yosunkaya, Değerleri Öğretmenlerimiz; Öğrencilerimiz eğitim aldıkları süre boyunca gün boyu ailelerinden çok sizleri görüyorlar ve sizlerle zaman geçiriyorlar. Dolayısıyla da sizleri örnek alıyorlar. Okul dışında sizleri farklı görüyorlar. Bu öğrencilerimizin Milli ve manevi değerlerinin içerisinde yetiştirilmeleri çok önemli. Onlara başarı yolunu gösterecek olan ve en büyük yardımcıları yine sizlersiniz. Geleceğimiz, gençlerin yetiştirilmesinde sizlere büyük görev düştüğünü hatırlatmak istiyorum. Değerli öğretmenlerimiz sizden bu büyük fedakarlıkları isterken unutmayınız ki kapımız siz değerli öğretmenlere her daim açık olacaktır. İş ve özel konularda sizlere her daim destek olacağımızı unutmayınız. Dedi Kaymakam Yosunkaya Öğretmenlere çalışmalarında başarılar diledi.
Mahalle gezilerinde Muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Kaymakam Yosunkaya mahalle sakinlerine; Yaklaşık 3 ay önce göreve başladığımızda bizleri ziyaret eden muhtarlarımıza iade-i ziyaret gerçekleştirmek istedik ve siz kıymetli mahalle sakinlerimizle de tanışıp, istedik ve taleplerinizi not almak istedik. Diyen Kaymakam Yosunkaya, "Bu ziyaretlerle; hem vatandaşlarımızla bir araya gelmeyi hem de sıkıntıları yerinde tespit etmeyi amaçladık. İnşallah tespit ettiğimiz sorunları en kısa sürede çözüp, imkanlar dahilinde talep ve isteklerinizi yerine getireceğiz. Dedi.
Mahalle ve Okul gezilerine Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya’nın yanı sıra, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, İlçe Jandarma Komutanı Onur Çark, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulhakim Karadağ ve Yazı İşleri Müdürü Ahmet Alptekin eşlik etti.