İlçe Kaymakamımız Sayın Selçuk Yosunkaya başkanlığında İlçe de Uyuşturucu mücadele toplantısı gerçekleştirildi.

Akçakale Kaymakamlık Makam odasında gerçekleştirilen toplantıya, Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, İlçe Emniyet Müdürü Şaheser Alaca, İlçe Jandarma Komutanı Onur Çark, İlçe Milli Eğitim Müdür Halil Tekyıldız, Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şeyhmus Göz, Akçakale İlçe Sağlık Müdürlüğü Dr. Numan Birinci, İlçe Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıf Müdür V. Hasan Öztürk, Akçakale İlçe Müftü V. Faruk Yıldırım, Akçakale Gençli ve Spor Müdür Yrd. Ahmet Yıldık ve Akçakale Akil Gençler Başkanı Hüseyin Elçi katıldı.     
Uyuşturucu ile mücadele toplantısı ilçede uyuşturucu ile mücadele çalışmaları hakkında ayrıntılı bir şekilde ele alındı.
Toplantıda, uyuşturucu ile mücadelede yapılacak koruyucu ve önleyici faaliyetler, farkındalık eğitimleri ve sosyal uyum çalışmaları ile tedavi hizmetleri konularında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Toplantı ile ilgi bir konuşma yapan Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya; Yaklaşık 4 aydır göreve başlamış bulunmaktayım. İlk gözlemlerim ve programım arasında uyuşturucu ile mücadele olduğunu, bunun içinde gerekli araştırma ve yeterli bilgiye sahip olma adına çalışmalar başlattık. 
 
Kaymakam Yosunkaya; İlçemizin nüfusu 105.132 ve 105 bin’ de Suriyeli misafirler bulunmaktadır. İlçemizin nüfusu, birkaç illerimiz ile yarışır durumda olduğunu ifade eden Kaymakam Yosunkaya, Bu gün konuyla ilgili kurum amirlerimiz ile uyuşturucu ile mücadele toplantısını gerçekleştirdik ve fikir alışverişinde bulunduk. Her türlü projeye açık olduğumuzu belirtmek istiyor, uyuşturucu maddeler ile savaş adına, ilçedeki tüm sivil toplum örgütlerinden ve ilçe vatandaşlarımızdan da destek bekliyorum. İlçemizde uyuşturucunun kökünü kazımak için topyekün mücadele etmemiz gerekiyor. Bu nedenle de ilçemiz de uyuşturucu ile mücadele komisyonumuzu kurduk. Dedi.