Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Necip Fazıl Kısa Kürek ilk ve ortaokul, Ayranlı ilk ve ortaokulu bahçesinde düzenlen Fen ve bilim Teknolojileri sergisine katıldı.
 
Fen ve bilim Teknolojileri sergisine, Akçakale Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Şanlıurfa il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulkerim Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
2016/2017 Eğitim Öğretim yılında Öğrencilerin El işi, Fen ve Bilim Teknolojileri becerileri, Maket, Resim, Hat Sanatı ve çeşitli buluşlarının sergilendiği stantları tek, tek gezen Kaymakam Yosunkaya ve misafirler öğrencilerin el emeği ve göz nuruyla yaptıkları eserleri yerinde incelediler.
 
Akçakale kaymakamı Selçuk Yosunkaya yaptığı açıklamada; “ Necip Fazıl Kısa Kürek ilk ve ortaokul, Ayranlı ilk ve ortaokulundayız. Çocuklarımızın hayal dünyalarını bilime olan yatkınlıklarını gördük gerçekten Türkiye’miz adına umut dolu. Gençlerimize imkânlar sağlandığında her birinin ayrı birer cevher olduğunu bu sergi bizlere gösteriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarının geleceği çocuklarımızdır.” Dedi