Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Akçakale Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi bölümünün açılışını gerçekleştirdi.
 
03.02.2017 tarihinde Akçakale Kaymakamı Sayın Selçuk Yosunkaya İlçe devlet hastanesine ziyaretleri esnasında çocuk yoğun bakım ünitesi ve diyaliz bölümünün ekipmanları olmasına rağmen halen hizmet vermediğini yerinde gördü. Kaymakam Yosunkaya çocuk yoğun bakım ünitesi ve diyaliz bölümünün bir an önce ilçe halkına hizmet vermesi için girişimlerde bulunarak; bugün itibariyle diyaliz bölümü, hasta kabulüne başlamış olup, böbrek hastalarına hizmet vermeye başlamıştır.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya; Göreve başladığımız günlerde ilçe devlet hastanemize bir dizi temaslarda bulunduk. Gözlemlerimiz sonucu çocuk yoğun bakım ünitesi ve diyaliz bölümümüzün fiziki olarak tamam olduğu ancak bazı eksiklerden dolayı ilçe halkımıza hizmet vermemekteydi.
 
İlçe halkımız bu eksikten dolayı Şanlıurfa ilimize gitmek zorunda kaldığı ve bunun yanında Şanlıurfa ilimize giderken büyük sıkıntılar yaşandığını tespit ettik. Çok şükür bu gün diyaliz bölümümüzün açılışını gerçekleştirdik ve ilçe halkımıza hizmet vermeye başladı. Artık Böbrek hastası Akçakale’li kardeşlerimiz Şanlıurfa İlimize değil, kendi ilçelerinde tedavi göreceklerdir. Diyaliz ünite bölümümüz 6 makine ve 24 böbrek hastamızı alabilecek kapasitededir. 

Kaymakam Yosunkaya, Bu önemli hizmette emeği geçen Başta Şanlıurfa Valimiz Sayın Güngör Azim Tuna’ya, Şanlıurfa Milletvekilimiz Sayın Halil Özcan’a, Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimimiz Sayın Şehmus Göz’ e, Şanlıurfa Başhekim Yardımcımız Sayın Yılmaz Gerger’e teşekkür ediyorum. Dedi.  

Akçakale Kaymakamımız Sayın Selçuk Yosunkaya, Diyaliz bölümünü ziyaretleri esnasında yatan hastalara da yakın ilgi göstererek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yatan, Böbrek hastaları ve hasta yakınları, İlçe Kaymakamı Sayın Selçuk Yosunkaya’ ya büyük bir ihtiyaç ve eksikliğin giderilmesinde kendilerine dua ederek, teşekkür ettiler.