2016-2017 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle, Öğrencilerin karneleri Akçakale Kaymakamımız Sayın Selçuk Yosunkaya tarafından verildi.
 
Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen karne törenine, Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler Katıldı.
 
Akçakale Kaymakamımız Sayın Selçuk Yosunkaya Öğrencilere yaptığı konuşmada, Sevgili Öğrenciler; sizlere nasihatim elbet deki tatiliniz de gönlünüzce eğlenin, oynayın enerjinizi atın ancak tatilinizde bol bol kitap okumayı ihmal etmeyiniz. Notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi her daim canlı tutun. Dedi
 
Kaymakam Yosunkaya, Kıymetli Velilerimiz; Başarılı olanda, başarısız olanda bizim çocuklarımızdır. Lütfen hepsini kucaklayalım ve ilgi gösterelim. Unutmayalım çocuklar bizim geleceğimizdir. Onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyaçları olduğunu belirlemeye çalışınız. Bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de bir muhasebe yapma imkanı vermektedir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin tatilini kutlar, sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim. Dedi.