18 Mart Çanakkale Şehitlerinin 102. yıl dönümü törenle kutlandı.
       
Akçakale Hükümet Konağı önünde 18 Mart Çanakkale Şehitleri anma töreni gerçekleştirildi. Törene, Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, 2. Tabur Komutanı Ufuk Küçük, Cumhuriyet Başsavcısı Samet Can Acar, Daire Amirleri Gaziler Siyasi Parti temsilcileri ve Vatandaşlar katıldı.
 
Bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal Marşı okunduktan sonra Atatürk büstüne çelenk sunumunun ardından, Kaymakam Yosunkaya makamda ziyaretleri kabul etti.
 
Ziyaretlerinin ardından Akçakale Öğretmenler evinde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler anısına programa geçildi. Bir dakikalık Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan Program, daha sonra Çanakkale Zaferi ile ilgili kesitler anlatılarak devam etti. Kaymakam Yosunkaya, Çanakkale ‘de Vatan için, İman gücüyle savaşan Aziz Çanakkale şehitlerini 102.  kez daha anmanın gururu içerisinde olduklarını ifade etti.
 
Çanakkale Destanı ile ilgili yazılan şarkıları ve şiirleri seslendiren Öğrenciler, zaman zaman protokol üyelerine duygulu anlar yaşattı.
 
Kaymakam Yosunkaya, mesajında şunları kaydetti: Yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan ve vatan savunmasının en güzel örneğini teşkil eden bir kahramanlık destanı olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin
102. Yıl dönümünü kutlamaktayız. Dedi.